Lamine ve Temperli Camlar

İş makineleri camları , Kule vinçleri kabin camları , yat veya tekne camları , forklift camları vb. ürünlerin camlarını isterseniz özel ölçü ile , kesimi yaptırabilirsiniz. İster lamine isterseniz temperli, delikli ve hatta bombeli özel ölçülerde cam siparişi alınır ve montajını yapmaktayız.

LAMİNE CAMLAR VE KULLANIM ALANLARI

İki cam katmanı arasında, plastik bir ara tabaka montajı ile sağlanan emniyet camıdır.
Emniyet ve Güvenlik Nasıl Sağlanır?
Lamine cam kırılma ve çatlamaya karşı temperli cam gibi mukavim değildir. Ancak katmanlar arası yapışma ve tutunmanın verdiği esneme özelliği, olası bir kaza durumunda camın parçalanmasını önleyerek araçta emniyetinizi sağlayan en önemli rolü üstlenmektedir. Tüm standart sürücü ve yolcunun kafa darbelerinin sönümlendirilmesi, dışarı fırlamalarının önlenmesi ve dış ortamdan yabancı bir cismin araç içine girmesini engellenmesi üzerine kurulmuştur. (Lamine camlarda özel ölçü isteklerinde delik açılamamaktadır)
Oto ön camları,forklift camları,vinç kabin camları,yat - tekne camları,iş makinesei camları,Özel kullanım alanları

Temperli Cam ve kullanım alanları

Camın yumuşama sıcaklığı olan 650 dereceye kadar ısıtılıp gerekirse bombelenip aniden soğutulmasıyla elde edilen ısıl işleme temperleme, ürüne ise Temperli cam denir. Temperleme sonrası cam, önceki ham haline mukayesen yaklaşık 5 kat daha mukavim bir hale gelmektedir. Kırılma, esneme ve ısıl değişimlere karşı direnç kazanan bu cam, kırıldığı takdirde çok küçük taneciklere parçalanarak kırılır. Parçaların küçüklüğü ve mukavemet, güvenlik regulasyonlarına uygundur.
Oto yan camları - kapı camı - kelebek camı - sabit camlar - arka rezistanslı camlar,vinç kabin camları, yat - tekne camları,iş makinesei camları,Özel kullanım alanları,forklift camları.

Tel : 0(216) 353 52 99 - HAKKIMIZDA - REFERANSLAR - GALERİ - İLETİŞİM

1978 yılında İstanbul Maltepe ‘de kurulan  İKİLER OTO CAM servisi , 1992 ‘den bu yana Kartal Oto Sanayi Sitesinde hizmetine devam etmektedir.Yerli ve ithal oto camları ,lamine (mikalı) ve temperli (havalı) camları, cam filmleri (oto cam filmi , mimari cam filmleri , güvenlik cam filmi, dekoratif filmler) , iş makineleri kabin camları, kapı lastikleri, cam fitilleri, ayna camları , kapı kilitleri , cam mekanizmaları , cam krikosu arızaları veya değişimi gibi vb. birçok alanda hizmet vermektedir…